Eker | Medya | Haberler | ÇEŞME’DE KUMRU, ŞEVKİ’DE YENİR; YANINDA EKER AYRAN İÇİLİR, Eker ayranın lezzeti 30 yıl önce Kumrucu Şevki’de kumru ile buluştu. 1974 yılında 3 m2lik dükkânda hizmete başlayan Kumrucu Şevki; şu anda 6 şubede hizmet vermektedir. Kumru kuşuna benzediği için kumru adını aldığını belirten Şevki Çelik; kumru daha önce İzmir’de tulum peyniri, domates ve biber ile yapılıyordu. Ben ise nohut mayası ile mayalanan özel ekmeği odun ateşinde pişirerek içerisine sucuk , peynir ve salam koyarak yeni bir lezzet yarattım.
Eker ile 30 yılı aşan işbirliği
Çalıştığı tedarikçilerle en az 30 yıldır çalıştığını belirten Kumrucu Şevki; Eker cam şişe ayranı da 30 yıldır kumrunun yanında servis ediyor. Özellikle Eker cam şişe ayranı lezzeti ve yoğunluğundan dolayı tercih ettiğini ve müşterilerininde ayranı isterken ismi ile hitap ettiğini, normal bir ayran olmadığını, Eker ayran olduğunu söyledi. , Süt Ürünleri, Ayran, Yoğurt, Sütlü Tatlılar, Beyaz Peynir, Kaşar Peyniri, Kaymak, Tereyağı, Kefir, Pastörize Süt, UHT Süt, Bursa, Protein, Yoplus, Şirinler, Koşu, Yelken, Olympos Regatta, Eker I Run, Murekkep, Ahmet Eker, Nevra Eker, Özge Kiraz, Emre Yazgan, Sütlü Tatlı, Puding
ÇEŞME’DE KUMRU, ŞEVKİ’DE YENİR; YANINDA EKER AYRAN İÇİLİR
Eker’in “Lezzetin Ustaları Bir Arada” projesinin Ege’deki ilk çekimi Çeşme’deki Kumrucu Şevki ile gerçekleşti.
2016-07-21
Eker ayranın lezzeti 30 yıl önce Kumrucu Şevki’de kumru ile buluştu. 1974 yılında 3 m2lik dükkânda hizmete başlayan Kumrucu Şevki; şu anda 6 şubede hizmet vermektedir. Kumru kuşuna benzediği için kumru adını aldığını belirten Şevki Çelik; kumru daha önce İzmir’de tulum peyniri, domates ve biber ile yapılıyordu. Ben ise nohut mayası ile mayalanan özel ekmeği odun ateşinde pişirerek içerisine sucuk , peynir ve salam koyarak yeni bir lezzet yarattım.
Eker ile 30 yılı aşan işbirliği
Çalıştığı tedarikçilerle en az 30 yıldır çalıştığını belirten Kumrucu Şevki; Eker cam şişe ayranı da 30 yıldır kumrunun yanında servis ediyor. Özellikle Eker cam şişe ayranı lezzeti ve yoğunluğundan dolayı tercih ettiğini ve müşterilerininde ayranı isterken ismi ile hitap ettiğini, normal bir ayran olmadığını, Eker ayran olduğunu söyledi.