Eker | Media | News | EKER YENİ YILA TATLI BAŞLADI, Çikolatanın Türk Fındıklarıyla buluştuğu lezzet Fındıklı Krem Şokola ve Anadolu’nun efsanevi lezzetlerinden Höşmerim Eker’in yeni Sütlü Tatlıları. Süt ve Çikolata’nın eşsiz Türk Fındıklarıyla harmanlanmasıyla oluşan Eker Fındıklı Krem Şokola; her yaş grubunun özellikle çocukların seveceği bir sütlü tatlı. İçinde %100 taze süt kullanılması ve herhangi bir koruyucu katkı maddesi içermemesi de çocuklarını lezzetli ama aynı zamanda sağlıklı ürünlerle beslemek isteyen ebeveynlere güzel bir alternatif sunuyor. Anadolu’nun efsanevi lezzetlerinden Höşmerim, Eker Sütlü Tatlıların diğer yeni üyesi… Bu nostaljik tatlı, ismini eski bir Anadolu efsanesinden alıyor. Hikayeye göre; Kurtuluş Savaşı yıllarında ortaya çıktığı söylenen bu tatlıyı ilk defa pişiren kadın, eşine: “Hoş mu erim?” diye sormuştur ki, yıllar içerisinde adı “Höşmerim” haline gelen tatlımız da ismini bu hikayeden alıyor. Özellikle Balıkesir yöresi ve çevresinde bilinen ve çok sevilen Höşmerim’in ana malzemelerini; Peynir, İrmik ve Süt oluşturuyor. İçeriğini oluşturan ürünler sebebiyle hem yüksek besin değerine hem de farklı bir lezzete sahip bu sütlü tatlıyı bir kez denerseniz vazgeçemeyeceksiniz. Eker Fındıklı Krem Şokola ve Eker Höşmerim 2’x150g. paketlerde tüm ulusal zincirlerde bulunuyor. Bu hafif ve lezzet dolu tatlar market raflarında sizi bekliyor., Ayran, Yoghurt, Pasteurized Milk, UHT Milk, Butter, Cream, Kasar Cheese, White Cheese, Dairy Desserts, Bursa
EKER YENI YILA TATLI BASLADI
Eker, yeni yıla yeni ürünleriyle merhaba dedi.. %100 Sütlü Türk Tatlılarını market raflarına koyarak bir ilki gerçekleştiren Eker, bu kategoriye eklediği yeni ürünleriyle tüketicilere farklı lezzetler sunmaya devam ediyor.
2012-01-01
Çikolatanın Türk Fındıklarıyla buluştuğu lezzet Fındıklı Krem Şokola ve Anadolu’nun efsanevi lezzetlerinden Höşmerim Eker’in yeni Sütlü Tatlıları. Süt ve Çikolata’nın eşsiz Türk Fındıklarıyla harmanlanmasıyla oluşan Eker Fındıklı Krem Şokola; her yaş grubunun özellikle çocukların seveceği bir sütlü tatlı. İçinde %100 taze süt kullanılması ve herhangi bir koruyucu katkı maddesi içermemesi de çocuklarını lezzetli ama aynı zamanda sağlıklı ürünlerle beslemek isteyen ebeveynlere güzel bir alternatif sunuyor. Anadolu’nun efsanevi lezzetlerinden Höşmerim, Eker Sütlü Tatlıların diğer yeni üyesi… Bu nostaljik tatlı, ismini eski bir Anadolu efsanesinden alıyor. Hikayeye göre; Kurtuluş Savaşı yıllarında ortaya çıktığı söylenen bu tatlıyı ilk defa pişiren kadın, eşine: “Hoş mu erim?” diye sormuştur ki, yıllar içerisinde adı “Höşmerim” haline gelen tatlımız da ismini bu hikayeden alıyor. Özellikle Balıkesir yöresi ve çevresinde bilinen ve çok sevilen Höşmerim’in ana malzemelerini; Peynir, İrmik ve Süt oluşturuyor. İçeriğini oluşturan ürünler sebebiyle hem yüksek besin değerine hem de farklı bir lezzete sahip bu sütlü tatlıyı bir kez denerseniz vazgeçemeyeceksiniz. Eker Fındıklı Krem Şokola ve Eker Höşmerim 2’x150g. paketlerde tüm ulusal zincirlerde bulunuyor. Bu hafif ve lezzet dolu tatlar market raflarında sizi bekliyor.