Eker | Media | News | “EKER’DEN MÜKEMMEL İLK HAMLE”, Kampın ilk günü olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Eker’in , geleceğin büyükustaları olacak çocuklarımızın zihinsel ve bedensel gelişimini desteklemek adına sponsor olduğu 10 yaş altı 23 Nisan Eker Sütlü Tatlı Satranç Turnuvası gerçekleştirildi. Büyük katılımın olduğu turnuvaya Türkiye’nin bir çok ilinden toplam 88 çocuk katıldı. Saat 13:45 ‘te başlayan turnuva saat 19:00’da yapılan ödül töreniyle son buldu Birinciye Netbook, ikinciye MP3 Player ve üçüncüye Webcam verilen Turnuva’da Bursa'dan Ege Çelik 7 maçta 6 puan alarak birinci olurken, eş puanlı sporculardan Denizcan Temizkan ikinci, Rad Jennaser üçüncü ve Can Akyol dördüncü oldular. Ayrıca 8 yaş altı bayanlarda 4 puanlı Yaren Dağ ve 10 yaş altı bayanlarda 5 puanlı Ayça Aksoy en başarılı sporcular olarak kupa kazandılar. Türkiye Satranç Federasyonu yetkilileri, Milli Takımlar Menajeri ve Bursa İl Temsilciliği ile Eker Süt Ürünleri yöneticilerinin de hazır bulunduğu turnuvada ödül alan sporculara ödülleri takdim edilirken Eker Süt Ürünleri Satış ve Pazarlama’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nevra Eker yaptığı konuşmasında; Eker olarak, Türkiye Satranç Federasyonu ile birlikte böyle bir organizasyona imza atmaktan çok büyük mutluluk duyduklarını belirtti. Satrancın özellikle planlı hareket etmenin önemini ve gerekliliğini kavratması, süratli, doğru ve çabuk düşünmeye yardımcı olması, olaylara doğru yorumlarla yaklaşabilme özelliği kazandırması çocuklarımızın genç yaşta bu spora başlaması için en önemli sebeplerinden sadece bir kaçı olduğunu ve çocukların hem zihinsel hem de bedensel gelişimlerine çok büyük katkıda bulunan bu sporun gelişmesi için Federasyonla birlikte yeni projelerde çalışmaya devam edeceklerini de sözlerine ekledi. Satrancın Lokomotifi Bursa Bursa, uzun yıllardır Türkiye'nin satranç lokomotiflerinden birisi olup 1539 lisanslı satranç sporcusu vardır. Ayrıca, geçen yıl 11 Yaş Altı Okullar Arası Dünya Şampiyonası'nda üçüncü olan Batuhan Daştan da Bursalı’dır. Bursa'yı Türkiye İş Bankası Satranç Ligi'nde Bursa Tophane Endüstri Meslek Lisesi yıllardır başarıyla temsil etmektedir. Bursa hem altyapıya hem de üst yapıya önem veren bir satranç ilidir., Ayran, Yoghurt, Pasteurized Milk, UHT Milk, Butter, Cream, Kasar Cheese, White Cheese, Dairy Desserts, Bursa
“EKER’DEN MUKEMMEL ILK HAMLE”
23-26 Nisan tarihleri arasında Eker’in sponsorluğuyla Bursa Büyükyıldız otelde Türkiye Satranç Federasyonu’nun 8 yaş milli takım kampı yapılıyor. Kampta Milli takım oyuncuları olan çocuklar değerli çalıştırıcıları ile yoğun bir eğitimden geçerek 27Nisan-03Mayıs Tarihleri arasında Yunanistan’da yapılacak olan Dünya Okullar Arası Satranç Şampiyonası’nda ülkemizi başarıyla temsil etmek için hazırlanacaklar.
2012-04-23
Kampın ilk günü olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Eker’in , geleceğin büyükustaları olacak çocuklarımızın zihinsel ve bedensel gelişimini desteklemek adına sponsor olduğu 10 yaş altı 23 Nisan Eker Sütlü Tatlı Satranç Turnuvası gerçekleştirildi. Büyük katılımın olduğu turnuvaya Türkiye’nin bir çok ilinden toplam 88 çocuk katıldı. Saat 13:45 ‘te başlayan turnuva saat 19:00’da yapılan ödül töreniyle son buldu Birinciye Netbook, ikinciye MP3 Player ve üçüncüye Webcam verilen Turnuva’da Bursa'dan Ege Çelik 7 maçta 6 puan alarak birinci olurken, eş puanlı sporculardan Denizcan Temizkan ikinci, Rad Jennaser üçüncü ve Can Akyol dördüncü oldular. Ayrıca 8 yaş altı bayanlarda 4 puanlı Yaren Dağ ve 10 yaş altı bayanlarda 5 puanlı Ayça Aksoy en başarılı sporcular olarak kupa kazandılar. Türkiye Satranç Federasyonu yetkilileri, Milli Takımlar Menajeri ve Bursa İl Temsilciliği ile Eker Süt Ürünleri yöneticilerinin de hazır bulunduğu turnuvada ödül alan sporculara ödülleri takdim edilirken Eker Süt Ürünleri Satış ve Pazarlama’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nevra Eker yaptığı konuşmasında; Eker olarak, Türkiye Satranç Federasyonu ile birlikte böyle bir organizasyona imza atmaktan çok büyük mutluluk duyduklarını belirtti. Satrancın özellikle planlı hareket etmenin önemini ve gerekliliğini kavratması, süratli, doğru ve çabuk düşünmeye yardımcı olması, olaylara doğru yorumlarla yaklaşabilme özelliği kazandırması çocuklarımızın genç yaşta bu spora başlaması için en önemli sebeplerinden sadece bir kaçı olduğunu ve çocukların hem zihinsel hem de bedensel gelişimlerine çok büyük katkıda bulunan bu sporun gelişmesi için Federasyonla birlikte yeni projelerde çalışmaya devam edeceklerini de sözlerine ekledi. Satrancın Lokomotifi Bursa Bursa, uzun yıllardır Türkiye'nin satranç lokomotiflerinden birisi olup 1539 lisanslı satranç sporcusu vardır. Ayrıca, geçen yıl 11 Yaş Altı Okullar Arası Dünya Şampiyonası'nda üçüncü olan Batuhan Daştan da Bursalı’dır. Bursa'yı Türkiye İş Bankası Satranç Ligi'nde Bursa Tophane Endüstri Meslek Lisesi yıllardır başarıyla temsil etmektedir. Bursa hem altyapıya hem de üst yapıya önem veren bir satranç ilidir.